PŁUKANIE JELITA GRUBEGO

Lewatywa, na temat której napisano wiele prac naukowych i tomów książek, o której wielu myśli z obrzydzeniem i nigdy jej nie robili, jest zbawienna dla zdrowia ludzkiego organizmu. Tego tematu tutaj nie wyczerpię ale gdybym miał podsumować go w jednym zdaniu, to powiedziałbym: im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście).


Jelito grube jest miejscem, skąd wchłaniane są do organizmu różne substancje, łącznie z toksynami wydzielanymi przez gnijące resztki jedzenia. Ścianki jelita grubego pokryte są kosmkami, dzięki którym proces wchłaniania może przebiegać wystarczająco skutecznie. Z biegiem lat na tych kosmkach osadza się śluz a do niego przyklejają się substancje o trudnym do określenia składzie. Tworzy się warstwa czegoś w rodzaju gumowatej izolacji, która utrudnia albo wręcz uniemożliwia prawidłowe przenikanie substancji pokarmowych z jelita do krwi. Poza tym warstwa ta jest przyjaznym siedliskiem całej masy szkodliwych bakterii, grzybów, pleśni i innych pasożytów. Rozrastające się kolonie tych pasożytów i produkty ich przemiany materii niszczą niezbędną jelitom florę bakteryjną, zatruwają krew, a co za tym idzie, cały organizm. Jest to doskonałe podłoże dla rozwoju wielu chorób, z powodu których przeciętny przedstawiciel ziemskiej cywilizacji cierpi a które rozwijają się jak epidemia (np. nowotwory i cukrzyca).

Lekarze stosujący hydrokolnoterapię mówią, że z jelita grubego można wymyć pozostałości po tym, co osoba zjadła wiele lat wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ warstwa śluzu i kamienia kałowego pogrubia się z czasem. Warstwa ta zawęża średnicę jelita grubego i z czasem uniemożliwia organizmowi wchłanianie czegokolwiek poza produktami gnicia. Wątroba dostaje tyle trucizny, że nie jest w stanie jej neutralizować. Taki człowiek jest stale pod wpływem trucizny. Widać to wyraźnie po twarzy i na całej skórze. Częste chorowanie, słabość, bóle głowy, przyspieszone starzenie się skóry, zamglone i zażółcone oczy wyraźnie wskazują na zatrucie całego organizmu pochodzące z jelita grubego. Wtedy oczyszczenie i przywrócenie właściwego funkcjonowania ścianek jelit, przywraca dobry stan zdrowia całego organizmu.

Zaprzestanie jedzenia spowalnia pracę jelit. Resztki niestrawionego pokarmu pozostają w jelicie grubym, także ten gumowaty śluz na ściankach i kamień kałowy. Brak dopływu nowej treści jelitowej nie przesuwa tej jej części, która ma zostać wydalona. Pozostała w jelitach substancja zamienia się na czarne bryłki podobne do kamieni, które z pewnością pozytywnie nie wpływają na organizm.

Pozostałą, nie usuniętą treść jelitową i śluz ze ścianek można usunąć wodą — metoda prosta a skuteczna, żeby w wielu przypadkach przywrócić dobry stan zdrowia a nawet uratować od śmierci (spowodowanej np. zatruciem organizmu, nowotworem, pasożytami). Dlatego płukanie jelita grubego jest tak ważne; z całą pewnością można powiedzieć, że zbawienne. W przypadku wielu chorób samo dokładne i głębokie płukanie jelita grubego powoduje usunięcie przyczyn choroby i wyleczenie.

Prawdę mówię ludziom wprost, szczególnie tym, którzy brzydzą się lewatywy. Masz wybór, bo możesz, nie musisz stosować płukania jelita grubego. Jeżeli wypłukujesz jego zawartość, to wyrzucasz zgniliznę ze swojego organizmu. Jeżeli zostawiasz ja tam, to gnijesz od środka.


1.Odtruwanie  

Płukanie okrężnicy (jelito grube) na całej długości (tj. 1.5 do 2 m) za pomocą      
hydrokolonoterapii pozwala na jego oczyszczenie, z potencjalnie szkodliwych substancji.  
Głębokie płukanie jelita grubego skłania organizm do usunięcia zalegających od lat kamieni kałowych, gazów, nagromadzonego śluzu, bakterii chorobotwórczych i pasożytów. Obecność toksyn może się przyczynić do pojawienia się wzdęć, bólów głowy, bólów mięśni, alergii, nudności, zmęczenia, bólów kręgosłupa, zmian skórnych, jak również może upośledzić działanie układu odpornościowego. Niektóre z toksyn mogą wykazywać działanie rakotwórcze i uszkadzać strukturę komórek, powodując ich przemianę nowotworową.

2. Ćwiczenia błony mięśniowej okrężnicy

Hydrokolonoterapia to wodny aerobik dla jelita!  Kiedy pozwoli się pozostawać resztkom pokarmowym w jelicie, jego mięśnie słabną do tego stopnia, że okrężnica nie będzie w stanie właściwie funkcjonować. Zabieg polegający na wypełnianiu jelita grubego sterylną wodą  powoduje  wzmocnienie  perystaltyki jelit, jednocześnie skracając czas pasażu jelitowego, co wpływa na ogólną sprawność okrężnicy.  Wodny masaż jelita pobudza receptory  odruchowe okrężnicy.


3.Pobudzanie punktów odruchowych okrężnicy

Każdy układ lub narząd w organiźmie jest połączony punktami odruchowymi. Pogląd ten jest dobrze znany w refleksologii,  zgodnie z którym na stopach, rękach i uszach znajdują się punkty odpowiadające różnym narządom, gruczołom i częściom ciała. Jednak nie wszyscy wiedzą, że również punkty odruchowe zlokalizowane są w okrężnicy. Oczyszczając jelito grube, pobudzamy punkty odruchowe, wpływając w ten sposób na odpowiadające im narządy, gruczoły i tkanki.4.Pobudzanie świadomości własnego ciała

Dzięki oczyszczonej okrężnicy jesteśmy bardziej świadomi wpływu, jaki wywierają pokarmy i różne substancje na nasze jelito. Kiedy pojawiają się wzdęcia, gazy i zaparcia, na ogół nie bardzo wiemy, który z pokarmów lub nałogów wywołał te objawy. Dzięki hydrokolonoterapii, możesz wszystko puścić w niepamięć, ale zaczynasz lepiej uświadamiać sobie jaki wpływ  na twoje zdrowie ma pokarm, który zjadasz.

5.Oczyszczanie emocjonalne

Okrężnica poprzeczna przechodzi w pobliżu splotu słonecznego, który stanowi  centrum naszych emocji. Skrywanie emocji i zaleganie urazów psychicznych powoduje, że okolice splotu słonecznego i poprzecznicy mogą być sztywne i napięte. Płukanie okrężnicy pozwala nam na uwolnienie toksycznych emocji. Edgar Cayce (1877-1945) intuicjonista, medyczny zwolennik wewnętrznego oczyszczania stwierdza: ”Doszedłem do wniosku, że oczyszczanie okrężnicy poprzez przepływającą wodę, pomaga pozbyć się negatywnych uczuć i starych urazów psychicznych, gdyż woda jest kwintesencją rozświetlającą duszę i ciemne zakamarki okrężnicy”.

6.Hormony szczęścia

Ponieważ mózg jelitowy wytwarza więcej serotoniny niż mózg czaszkowy, niewykluczone, że jest ona uwalniana również w czasie płukania okrężnicy. Pod jej wpływem opanowuje nas uczucie spokoju i czystości.

7.Działanie psychologiczne

Wiele osób po płukaniu okrężnicy odczuwa wewnętrzną „czystość”. Odczucie to skłania nas do wybierania zdrowszych pokarmów, a tym samym do uzdrawiania ciała i umysłu. Jednym z najważniejszych sposobów utrzymania jelita grubego w dobrej kondycji,  jest przede wszystkim głębokie płukanie okrężnicy (zabieg hydrokolonoterapii), odpowiednia  dieta bogata w błonnik, przyjazne bakterie, spożywanie dużej ilości wody, dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz prawidłowe oddychanie. Hydrokolonoterapia jest najszybszą, a zarazem naturalną metodą pozwalającą złagodzić wszelkie złe objawy jak i natychmiast poprawić sprawne  funkcjonowanie jelita grubego. Wśród korzyści, jakie daje płukanie jelita grubego, można wymienić złagodzenie takich objawów jak: nudności, wzdęcia, bóle mięśniowe, bóle głowy, zmiany skórne, zmęczenie, kandydoza, schorzenia alergiczne, zapobieganie rozwojowi raka jelita grubego, przygotowanie do badania kontrastowego, odtruwanie organizmu (alkohol, narkotyki).  Z powodu dużego stężenia toksyn o charakterze kancerogennym płukanie jelita daje nam na tym polu wspaniałe rezultaty. Zabiegi hydrokolonoterapii mogą również zmniejszyć chęć jedzenia  pokarmów,  które  ujemnie wpływają na nasze zdrowie.